Kazada her iki tarafın da kaza tespit tutanağını kendi dillerinden kazayı anlatmaları sonraki sigorta işlemleri için büyük önem taşımaktadır.

Kaza Tespit Tutanağı Detay >>

Zorunlu Deprem Sigortanız Varsa Hasar Anında Ne Yapmalısınız?

Son yıllarda yaşadığımız büyük depremler nedeniyle ülkemizin deprem kuşağında yer aldığını artık hepimiz biliyoruz. Şimdiye kadar meydana gelen bir çok depremin yanı sıra bilim adamları bundan sonra da çeşitli büyüklükte depremlerin olacağını belirtiyorlar. Depremler nedeniyle gerçekleşen can kayıpları yanı sıra birçok kişi evini, işyerini, malını ve mülkünü maalesef kaybedebilmektedir.
 

Bu gerçekten yola çıkarak devletimiz mülk sahiplerinin Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmasını zorunlu kılmıştır. Bu sigorta ile deprem sonucu oluşan maddi hasarları telafi eden somut bir güvenceye sahip olunmaktadır.
Diğer taraftan da konu sosyal sorumluluk olarak ele alındığında deprem anında konutların tamamı hasar görmese dahi Zorunlu Deprem Sigortasına ödenen az miktardaki primle oluşan büyük havuzundan evi hasar gören DASK poliçesi sahibi depremzedelerin hasarının ödenmesi sağlanır. Bu şekilde de sosyal dayanışmanın en güzel örneği gösterilmiş olur...


Adres :

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Turgut ÖZAL Bulvarı. Sarmaşık Sok. Zümrüt Bahar Kent Yapı Koop. Sit. D2 Villa 15. No: 54 S / 1 Boğazköy / Başakşehir / İst. P.K.: 34488

Gsm

0 (533) 296 14 01

Telefon :

0 (212) 429 05 08

Fax :

0 (212) 429 05 08

E-posta :

info@alparslansigorta.com