Kazada her iki tarafın da kaza tespit tutanağını kendi dillerinden kazayı anlatmaları sonraki sigorta işlemleri için büyük önem taşımaktadır.

Kaza Tespit Tutanağı Detay >>

Sigortalının Seyahat Sırasında Vefatı Durumunda Tazminat Ödenir mi?

Seyahat sigortası, kapsam olarak seyahat sırasında başa gelecek hastalıklar için yapılmakta ve tedavi masraflarını karşılamaktadır. Ancak sigorta alırken, seyahat sırasında vefat teminatı da eklenebilir. Bu teminat standart bir poliçede yer almamakta, isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Vefat ve kalıcı sakatlık risklerini içeren sigortalar ferdi kaza sigortası olarak düzenlenmektedir.

 
Bu teminatın alınması durumunda sigortalının kaza sonucu vefatı halinde lehdara (sigorta tazminatından yararlanacak kişiye) poliçede belirtilen limitler dahilinde tazminat ödenir.
 

Ayrıca sigorta şirketleri seyahat sigortası teminatları arasına yurtdışında vefat halinde cenazenin hazırlanması, havayolu ile nakil veya yurtdışında defin işlemlerini de dahil edebilmektedirler.Adres :

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Turgut ÖZAL Bulvarı. Sarmaşık Sok. Zümrüt Bahar Kent Yapı Koop. Sit. D2 Villa 15. No: 54 S / 1 Boğazköy / Başakşehir / İst. P.K.: 34488

Gsm

0 (533) 296 14 01

Telefon :

0 (212) 429 05 08

Fax :

0 (212) 429 05 08

E-posta :

info@alparslansigorta.com